A 2024/2025-ös tanév történéseit olvashatják ezen az oldalon
Nagy örömmel számolunk be arról, hogy március 28-án, iskolánk négy Egészségőrzője – Puj Márton (6. osztály), Ötvös Roxána, Szilágyi Orsolya és Kakas László (7. osztály) – részt vett a Gyulai Tankerületi Központ és a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Karának „Légy egészséges! Légy tudatos! Légy egészségtudatos!” témahetéhez kapcsolódó élménynapon.
Délelőtt az egészség témájában zajló kutatási prezentációkat és motivációs beszédeket hallgattak diákjaink, a délután pedig zenei és mozgásos programokkal zárult. A témahét célja, hogy a fiatalok megtalálják a harmóniát a digitális világ és a személyes közösségi élmények között, valamint, hogy felelősségteljes és egészségtudatos életvitelt alakítsanak ki.
Gratulálunk diákjainknak a szerepléshez, és köszönetet mondunk a szervezőknek a tartalmas és élvezetes napért!
A 2025/2026. tanévre történő általános iskolai beiratkozás időpontja:
2025. április 10-11. (csütörtök-péntek)
A szülőnek a beiratkozás napján személyesen
meg
kell
jelenni az
intézményben és a beiratkozáshoz szükséges dokumentumok,
nyilatkozatok eredeti példányát be kell mutatni.
A beiratkozáshoz szükséges adatok azonban előzetesen, a KRÉTA
rendszeren keresztül is megküldhetők az intézmény számára, gyorsítva
ezzel az általános iskolai beiratkozás folyamatát.
A szülőknek az előzetes, elektronikus jelentkezés beküldésére 2025. március 31. - 2025. április 11. 18:00 óra között van lehetősége.
Az alábbi gomb megnyomásával az elektronikus jelentkezéshez lépésről-lépésre kap segítséget.
A Gyulai Tankerületi Központ és a Gál Ferenc Egyetem egészségtudatos életmódra hívja fel a diákok figyelmét, különös tekintettel a digitális eszközök egészséges használatára, a valós és digitális világ egyensúlyára. A programban, amely február 17. és 21. között zajlott a Mezőgyáni Általános Iskola is részt vett. Iskolánk 4 fő Egészségőrzőt választott, akik tájékoztatják tanulótársaikat az előttük álló okos-próbákról. Plakátok készültek a témában, az Egészségőrzők „minikutatást” végeztek a felső tagozatos tanulók digitális eszközhasználati szokásairól, és természetesen mozogtunk is!
A felső tagozatos tanulóinak digitális eszközhasználati szokásait felmérő „minikutatás” eredményeiből kiderült, hogy a diákok mindennapi életében a digitális eszközök központi szerepet töltenek be. A leggyakrabban használt eszköz az okostelefon, amelyet főként otthon, napi átlagban 5 óránál is többet használnak. A tanulók elsősorban kapcsolattartásra, videónézésre és zenehallgatásra használják ezeket az eszközöket. Az iskolai feladatok elvégzésében a digitális eszközök szerepe mérsékeltebb, de a tanulók gyakran használják az Nkp, Google, Okosdoboz és Duolingo platformokat. A szabadidő eltöltésében az online játékok (Fifa, Fortnite, Roblox, Mortal Kombat, Rocket League) és a közösségi média (Facebook, Instagram, Snapchat, TikTok) dominálnak. A diákok körében népszerűek a szórakoztató, divat- és zenei videók, valamint a Spotify és YouTube zenei platformok.A tanulók többsége tisztában van a digitális eszközhasználat biztonsági szabályaival és a netikett alapelveivel, amit szüleikkel és tanáraikkal is megbeszéltek. Az eszközhasználat korlátozása és a szünetek tartása terén megoszlanak a vélemények, a tanulók és a szülők körülbelül fele-fele arányban alkalmazzák ezeket a módszereket.
A tanulók megszervezték az iskolai "OkosOlimpiát", ahol a mozgás és a digitális tudás ötvöződött kölönböző izgalmas akadálypályákban. A verseny célja az volt, hogy a tanulók ne csak fizikai, hanem szellemi képességeiket is próbára tegyék, miközben szórakoztató módon sajátítanak el új ismereteket. A tornateremben felállított akadálypálya igazi kihívást jelentett a diákok számára. A feladatok között szerepelt a bólyák közötti szlalomozás, a padon való egyensúlyozás, valamint a hullahopp karikákban való mozgás. A hullahopp karikákban elhelyezett QR-kódok azonban nem csupán a mozgás örömét nyújtották, hanem digitális feladatokat is rejtettek. A diákoknak okostelefonjuk segítségével kellett beolvasniuk a kódokat, hogy megkapják a következő teljesítendő feladatot. A pálya kialakításához zsámolyokat és szivacsokat használtak, amelyekből "bunkereket" építettek, így még izgalmasabbá téve a versenyt. A diákoknak nemcsak gyorsan és ügyesen kellett mozogniuk, hanem a digitális feladatokat is hatékonyan kellett megoldaniuk ahhoz, hogy sikeresen teljesítsék a pályát. Az "OkosOlimpia" remek lehetőséget teremtett a diákok számára, hogy játékos formában fejlesszék digitális kompetenciáikat, miközben aktívan mozogtak. A tanulók lelkesedése és a feladatok iránti érdeklődése bizonyította, hogy a mozgás és a digitális technológia összekapcsolása rendkívül hatékony módszer a tanulásra és a szórakozásra. A verseny végén minden résztvevő elégedetten és büszkén hagyta el a tornatermet, hiszen nemcsak egy izgalmas akadálypályát teljesítettek, hanem új ismeretekkel és élményekkel is gazdagodtak. Az "OkosOlimpia" bebizonyította, hogy a tanulás lehet szórakoztató és izgalmas, ha a megfelelő eszközöket és módszereket alkalmazzuk. A diákok remélik, hogy a jövőben is lesz lehetőségük hasonló, kreatív és interaktív versenyeken részt venni.
A programról a beol.hu hírportál is beszámolt, a részletek az alábbi linken érhetők el: https://www.beol.hu/.../legy-egeszseges-legy-tudatos-legy... A program keretében az 1. osztályos tanulók is részt vettek plakátkészítésben, a folyamatot megörökítő képgaléria az alábbi linken tekinthető meg: https://www.beol.hu/.../legy-egeszseges-legy-tudatos.../26
Tartalmas hetet zárhattunk magunk mögött. Ráadásul hamarosan vár ránk a tankerületi forduló, ahol az Egészségőrzőknek lehetőségük lesz bemutatni az iskolánk által teljesített okospróbákat és azok eredményeit. Reméljük, hogy a program segítségével minél több diákunk fog egészséges és tudatos életmódot folytatni. #egészség
#tudatosság ##digitálisegészség
www.beol.hu
Február 25-én a Mezőgyáni Általános Iskola diákjai megemlékeztek a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapjáról. Ezen a napon azokra a milliókra emlékezünk, akik a kommunista rezsimek elnyomása alatt szenvedtek vagy vesztették életüket.
Szűcs Viktória 8. osztályos, Ötvös Roxána 7. osztályos tanulók, színvonalas prezentációval készültek, melyben bemutatták a kommunista diktatúrák történetét, áldozatait és a rendszerrel szembeni ellenállás formáit. A prezentáció különösen a felső tagozatos tanulótársak számára volt tanulságos és elgondolkodtató.
Az előadás rámutatott a kommunista diktatúrák embertelenségére, az áldozatok szenvedéseire és a szabadság fontosságára. A diákok megismerhették a kommunizmus áldozatainak személyes történeteit, és elgondolkodhattak a múlt tanulságain.
Külön köszönet illeti Márkné Bordás Mária tanárnőt, aki felkészítette a diákokat prezentációra, és segített nekik abban, hogy minél hitelesebben és érzékletesebben mutassák be a kommunista diktatúrák borzalmait. Köszönjük munkáját és elkötelezettségét a diákok történelmi nevelése iránt!
Emlékezzünk az áldozatokra, és tegyünk azért, hogy soha többé ne ismétlődhessenek meg a múlt borzalmai!
Február 24-én a Mezőgyáni Általános Iskola tanulói méltóképpen emlékeztek meg az anyanyelv nemzetközi napjáról. Ez a nap az anyanyelv fontosságára, a nyelvi sokszínűség megőrzésére és a kulturális identitás ápolására hívja fel a figyelmet.
Az iskola diákjai, Szűcs Viktória 8. osztályos, Ötvös Roxána és Böjthe Noel 7. osztályos tanulók színvonalas és informatív előadással készültek, melyben bemutatták az anyanyelv nemzetközi napjának történetét, jelentőségét és az anyanyelv szerepét a mindennapi életben. Előadásukban kiemelték az anyanyelv kulturális örökségünk megőrzésében betöltött kulcsfontosságú szerepét, valamint a nyelvi sokszínűség gazdagságát.
Az előadás nagy sikert aratott a tanulók körében, akik érdeklődve hallgatták az elhangzottakat. Az esemény rámutatott arra, hogy az anyanyelv nem csupán kommunikációs eszköz, hanem identitásunk, kultúránk és történelmünk hordozója is.
Külön köszönet illeti Árgyelán Krisztián tanár urat, aki felkészítette a diákokat az előadásra, és segített nekik abban, hogy minél tartalmasabban mutassák be az anyanyelv nemzetközi napjának üzenetét. Köszönjük munkáját és elkötelezettségét a diákok anyanyelvi nevelése iránt.
Farsang és télűzés a Mezőgyáni Általános Iskolában
A Mezőgyáni Általános Iskola diákjai és tanárai idén is jó hangulatban ünnepelték a farsangot és a télűzést.
Február 7-én rendezték meg a hagyományos farsangi bált, ahol a gyerekek jelmezekbe öltözve táncoltak és játszottak. A legkreatívabb jelmezeket díjazták, és a büfében finomabbnál finomabb szendvicsek és sütemények várták a vendégeket.
Február 19-én pedig sor került a télűzésre. Az iskola udvarán összegyűlt diákok és tanárok hangoskodva, zajkeltő eszközökkel űzték el a telet. Ezután egy hatalmas szalmabábot égettek el, amely a telet és a rossz szellemeket jelképezte. A télűzés után a gyerekek még egy utolsó fánkozással és táncolással búcsúztatták a telet, és várták a tavasz érkezését.
Mindkét ünnepség remekül sikerült, és a gyerekek nagyon jól szórakoztak.
Köszönjük a Mezőgyán Község Cigány Nemzetiség Önkormányzatának a támogatást!
Az év utolsó tanítási napja a karácsonyi műsoré volt! A gyerekek olyan lelkesedéssel adták elő a műsoraikat, hogy még a Mikulás is irigyelhette volna őket. A bábszakkörösök előadása, szintén lenyűgöző volt!
Köszönjük tanulóinknak és a kollégáknak, hogy ilyen vidám utolsó tanítási napot varázsoltatok nekünk! Kellemes ünnepeket és szuper téli szünetet!
Rendőrségi kék villogott, kalapács ütögette a fát, olló csillogott, és mézeskalács illat lengte be a Mezőgyáni iskolát!
A pályaorientációs napon a gyerekek betekintést nyerhettek a rendőrök munkájába, kipróbálhatták a kényszerítő eszközöket és egy igazi rendőrautót is megnézhettek. A fodrász és asztalos szakmák bemutatói mellett finom, közösen készített mézeskalácsokkal is kedveskedtünk. Köszönjük a rendőröknek, a szakembereknek és minden résztvevőnek ezt a felejthetetlen napot!
A projekthét folyamán a tanulók gyümölcssalátát készítettek és közös fogmosáson is részt vettek Bodó Mónika tanárnő irányítása mellett. Csütörtökön a védőnő Boros Erika volt segítségünkre, az alsósoknak egy látványos és tanulságos előadást tartott az egészséges életmódról.
Egy kis szünetet követően az energia italok szervezetre gyakorolt hatásairól mesélt a felső tagozatos tanulóinknak. Köszönjük szépen a sok hasznos információkat!
Egészségre fel!!!
Alsósaink a mai napon Márkné Bordás Mária tanárnő kíséretében ellátogattak a geszti Tisza-kastélyba, hogy az ott található Mikulás postaládájába belerakhassák a neki szánt leveleiket. Az alsó tagozatos tanulók által írt leveleket, osztályonként 1-1 általuk választott képviselőjük vitte magával, majd helyezte el a Mikulás postaládájába. Az első osztályosokat Boros Nóra, a második osztályosokat Czinanó Dzsamal, a harmadik osztályosokat Mándi-Szabó Mira míg a negyedik osztályosokat Németh Natália képviselte. Már csak néhány nap és választ kaphatnak tanulóink leveleikre… mi már egyre izgatottabbak vagyunk!!!
E héten az egészségvédelemmel fogunk foglalkozni. Ezt a témát próbáljuk minél többféleképpen megközelíteni a gyerekekkel. A projektben az iskola minden osztálya és minden pedagógusa részt vesz. A munka tulajdonképpen már az előző héten elkezdődött: plakátok készültek az egészséggel, környezetvédelemmel kapcsolatban, egészséges étrendről, kulturált viselkedésről, lelki egészségről zajlottak beszélgetések különböző tanórákon. Sőt csütörtökön mézes reggelivel is kedveskedtünk tanulóinknak. A projekt első két napján Rossu Szabolcs tanár bácsi vezetésével a sportprogramoké volt a főszerep: sorversenyeket rendeztünk az osztályok között, melyekben nem kis meglepetések születtek. A gyerekek ügyesek és aktívak voltak... a nap végére kellemesen elfáradtak.
Elkövetkezendő egészségnevelési napjaink- felvezetője volt, hogy a mai napon iskolánk tanulóit Szekeresné Jova Anita és családja mézes reggelivel lepte meg és mesélt a gyerekeknek a méz és méhészeti termékek jótékony hatásairól. Meséltek arról, hogy a méhek egészsége az emberiség életben maradásának záloga. A beporzórovarok közül a növénytermesztésben a méheknek van a legnagyobb szerepe, nélkülük az emberek és állatok számára termesztett gyümölcsök, bizonyos zöldségek és takarmánynövények nem teremnének, így veszélybe kerülne az élelmiszerellátás. A méheknek köszönhetjük az ételeink jelentős részét, hiszen az élelmiszer-növényeink és a vadon élő növények 90 százaléka a méhek beporzása által terem és szaporodik. A gyerekeket az előadást követően több mint 10 fajta ízesített krémes mézzel, kaláccsal és ostyával ellátott finomságokkal lepték meg. Sőt, ajándékként kitűzőket kaptak, továbbá 6 üveg mézet is kisorsoltak tanulóink között. Szívből köszönjük Anitának és családjának a kedvességét és önzetlen támogatását!!!
1844. november 13-án nyilvánították államnyelvvé (az országgyűlés, a kancellária, a Helytartótanács, az ítélkezés és az iskolai oktatás nyelvévé) a magyart. 2011 óta ez a magyar nyelv napja. Az ünnep velejárója az öröm, a hála és a büszkeség, hogy ma – határainkon belül – anyanyelvünkön élhetjük mindennapjainkat az élet minden területén, és páratlan nyelvi gazdagság áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy birtokba vegyük, megértsük és másokkal is megértessük a világot. A magyar nyelv napja alkalmából a mai (november 15-én) reggelt versekkel kezdtük, majd Árgyelán Krisztián tanár úr beszélt nekünk a magyar nyelv szépségeiről. Köszönjük a lelkes előadásokat!!!
Iskolánk 6-7. évfolyamos tanulói, Pallag Katalin tanárnő kíséretében 2024. november 12-én a Lázár Ervin Program keretében lehetőséget kaptak megtekinteni a Balassi Közalapítvány által bemutatott „Rendhagyó Történelemóra – eltáncoljuk Magyarország 1000 éves történelmét” című táncművészeti produkciót. A gyerekek számára különleges élményt nyújtott a bemutató és nagyon jól érezték magukat!
Ma (november 11-én) volt Márton nap, mely Szent Márton ünnepe és egyben időjárásjósló nap is.
Szent Márton püspök, aki Savaria (a mai Szombathely) szülötte, a középkor egyik legnépszerűbb szentje volt. A legenda úgy tartja, hogy Márton szerény ember lévén, nem akarta elfogadni a püspöki kinevezést, ezért a ludak óljába rejtőzött, de a libagágogás elárulta őt. A néphagyományok szerint ilyenkor vágták le a hízott libákat: „aki Márton napján libát nem eszik, egész éven át éhezik”. A liba csontjából tudtak következtetni az időjárásra. Ezen a napon nagy lakomákat tartottak, mert az emberek úgy hitték, hogy minél többet esznek, isznak ezen a napon, annál egészségesebbek lesznek.
Ezen a napon iskolánkban is Márton és a libák kapták a főszerepet. Délután a gyerekek kézműves foglalkozásokon vettek részt, kipróbálhattak sok – sok libás társasjátékokat és Márton -napi zenét hallgattak. Uzsonnaként libazsíros- lilahagymás kenyeret fogyaszthattak, meleg teát ihattak. Tubak János református hitoktatónk pedig süteménnyel járult hozzá a tanulók napjának megédesítéséhez, amit ezúton hálás szívvel köszönünk neki! Tudjuk, hogy napjainkban az ünnepek szerepe, jelentősége, jellege gyors és nyilvánvaló változásokon megy keresztül, de továbbra is megmaradnak azok az alapvető funkciók, melyek nélkülözhetetlenek és semmi mással nem helyettesíthetők. Pedagógiai szempontból a közösségépítés mellett talán a legkiemelkedőbb funkciója a könnyebb, élethű információátadás, ezáltal a gyorsabb és egyszerűbb befogadás. Mindezek miatt nagyon fontosnak tartjuk, hogy jeles napjainkról, hagyományainkról méltóképpen emlékezzünk meg, hiszen ezekből a gyerekek sokat tanulhatnak, a színes programoknak köszönhetően sok élményt gyűjthetnek.
A Lázár Ervin Program keretében (LEP) 2024. 11. 08-án nyolcadik osztályosaink Rossu Szabolcs tanár úr kíséretében a Fővárosi Nagycirkusz Karácsonyi Csodashow című műsorát tekinthették meg. A produkciókat óriási tapssal jutalmazta a közönség. A karácsonyfa alatt rejlő csodák a téli mesevilág hőseiként keltek életre és látványos cirkuszi produkciókkal ejtették ámulatba a tanulóinkat, felejthetetlen élményt nyújtva számukra. Köszönjük a színvonalas programot!
Harminchét középfokú oktatási intézmény, négy egyetem, öt kamara, közigazgatási és rendvédelmi szervek, pályaorientációt segítő szervek, valamint 31 jelentős munkáltató részvételével került megrendezésre a huszadik Békés Vármegyei Pályaválasztási Vásár, Békéscsabán, a Csaba Parkban.
2024. október 9-én iskolánk 8. osztályos tanulói Márkné Bordás Mária osztályfőnökük kíséretében orientálódtak.... hova tovább, az általános iskola befejezését követően. Tanulóink rengetek élménnyel, információval gazdagodva és kérdéseikre választ kapva tértek haza.
A csabai kolbászfesztivál Magyarország egyik legnagyobb és legnépszerűbb gasztronómiai rendezvénye, amit a híres hungarikum és Európai Unió által is védett csabai kolbászra alapozva rendeznek meg Békéscsabán. A rendezvény első napján október 24-én a Mezőgyáni Általános Iskola 6., 7. és 8. osztályos tanulói lelkes pedagógusaik (Árgyelán Krisztián, Márkné Bordás Mária, Pallag Katalin, Rossu Szabolcs) és igazgatónő Daniné Jámbor Erzsébet kíséretében részt vettek a kolbászgyúró versenyen. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, ügyesen dolgoztak, élvezték a fesztivál színes programjait, és sok új élménnyel gazdagodtak. A nap végén mosollyal az arcukon, sikerélményekkel tértünk haza, egy igazán emlékezetes nap után. Az elkészített kolbászokat másnap az iskola tanulói és dolgozói közösen fogyasztották el.
Az 1956-os forradalom A 20. századi magyar történelem egyik legmeghatározóbb eseménye volt. Az 1956. októberében Magyarországon békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra és a szovjet megszállás ellen. 1956 a szabadság ünnepe, mert a tizenkét nap leforgása alatt a diktatúrát egycsapásra működő többpárti demokrácia váltotta fel. Az ünnep pedig a múltunk által ránk ruházott felelősség vállalása. Az emlékezés kötelesség. Az 1956-os forradalom kitörésének napja és az 1989-es Magyar Köztársaság kikiáltásának napja, melyet az 1990. évi 28. törvény iktatott a nemzeti ünnepek sorába. 1956. emlékének tisztelegve gyűltünk össze október 22-én a Templom előtti rendezvénytéren, hogy közösen fejet hajtsunk a forradalom hősei előtt. Iskolánk tanulói egy rendkívül színvonalas műsort adtak elő, amiért köszönet illetti őket, ahogyan felkészítő tanáraikat is! Köszönjük Márkné Bordás Mária és Pallag Katalin tanárnők munkáját.
2024. október 11.én a 6.-7-8. osztályos tanulók, pedagógusaik (Árgyelán Krisztián, Márkné Bordás Mária és Pallag Katalin) kíséretében megnézték a geszti Tisza- kastélyt, amely a magyar történelem egyik kivételes emlékhelye és ráadásul még a szomszédságukban található. A tárlatvezetőtől a kastély- és az Arany János Vendégház bemutatása során sok új és érdekes történetet hallottak a tanulóink, ugyanakkor a kiállított műtárgyakról is hiteles információkat kaptak. Az interaktív eszközök még könnyebbé tették az információk elsajátítását. Egy rövid sétát követően leróttuk kegyeletünket a Tisza család nyughelyéül szolgáló kriptánál. Levezetésként sétáltunk a gyönyörű kastély parkjában és játszottunk a játszóterén.
Köszönjük a Gyulai Tankerületi Központnak, hogy iskolánk tanulói ismét felejthetetlen élményekkel gazdagodhattak.
A Magyar Testnevelő Tanárok Országos Egyesülete (MTTOE) 2024. október 4-5 én (két napos) Gyulán, Országos Testnevelésügyi Konferenciát tartott. A színvonalas szakmai rendezvényen iskolánkat: Rossu Szabolcs és Árgyelán Krisztián tanár urak valamint Karácsonyi Csilla tanárnő képviselte.
Firenzében, egy 1931-ben tartott környezetvédelmi konferencia keretén belül merült fel először az Állatok Világnapjának (World Animal Day) gondolata. Az október 4. pedig azért lett a kiválasztott nap, mert ez Assisi Szent Ferenc halálának napja, egyúttal emléknapja is. Ez a nap tisztelgés az állatok védőszentje, Assisi Szent Ferenc előtt, aki már a 13. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen. Iskolánk tanulói ezért ezen a napon Bodó Mónika tanárnő vezetésével egy kisfilmet néztek meg intézményünk aulájában. Folyatásként interaktív feladatokon keresztül és különböző kvízkérdések megválaszolásával bővíthették tudásukat diákjaink. Köszönjük Bodó Mónika tanárnőnek az érdekes programot és a diákoknak az aktív és érdeklődő részvételt.
2024. Október 4-én Matrirkó Jázmin Hajnalka 4. osztályos tanuló részt vett az Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum Nonprofit Kft. valamint a Mogyoróssy János Városi Könyvtár szervezésében megrendezésre kerülő: Békés vármegyei Mátyás király monda- és mesemondó versenyen, melyre a Gyulai Vár lovagtermében került sor. Gratulálunk Jázminnak a szerepléshez és büszkék vagyunk rá, hogy egy ilyen színvonalas rendezvényen képviselte iskolánkat! Köszönet felkészítő tanárainak: Pápáné Gyulai Klárának és Árgyelán Krisztiánnak!
1849. október 6-án Aradon kivégezték az 1848/1849-es szabadságharc 13 katonai vezetőjét. Mártírhaláluk azóta jelképpé vált annak a küzdelemnek, amelyet a magyar nép évszázadokon át folytatott nemzeti függetlensége megteremtéséért, társadalmi haladásáért. 2024. október 04-én iskolánk tanulói a magyar nemzet hőseire emlékezett és hajtott fejet egy ünnepi műsor keretében, melyben a 7. és 8. osztályos lányok adtak elő. Köszönjük a színvonalas műsort nekik és a felkészítő tanárok: Márkné Bordás Mária valamint Forrásné Rácz Edit alázatos munkáját.
Az ENSZ közgyűlése 1991-ben nyilvánította október 1-jét az Idősek Világnapjává. Azóta, ezen a napon köszöntjük a szépkorúakat. E különleges alkalom minden évben arra szolgál, hogy méltassuk és tisztelettel adózzunk az értékes tapasztalatokkal és bölcsességgel rendelkező időseknek, akik hosszú éveken át építették és formálták közösségünket. E jeles nap alkalmából a Mezőgyáni Általános Iskola 11 tanulója felkészítő tanáraik kíséretében ünnepi műsorral lepték meg 2024. október 3-án Nagygyanté, majd az azt követő napon Mezőgyán község időseit. Köszönjük tanulóinknak a műsort és a felkészítő tanárok: Bodó Mónika és Pallag Katalin munkáját
Iskolánk tanulója Rácz Izmael (3. osztály) 2024. szeptember 22-én Győrben megrendezésre kerülő Ashihara Karate országos bajnokságon 1 helyezést ért el. Testvére Rácz Béla Márk (8. osztály) pedig 2024. 09. 28-án Szeged városában megrendezésre kerülő XIV. IKOKU Európa Bajnokágon vett részt, melyen a III. helyezést érte el. A két testvérpár a sportban való kimagasló teljesítményükkel öregbítették településünk hírnevét is. Teljesítményük elismeréseként oklevelet vehettek át Mezőgyán Község Polgármesterétől Dani Attilától és a Képviselő- testülettől. Gratulálunk a fiúknak, további sikeres felkészülést és versenyeket kívánunk!
This site was created with the Nicepage